سبزیجات و خواص آنها

سبزیجات

Image Hosted by Free picture image hosting at  Free-Picture-Host.com

طبقه بندی گیاه بر اساس قسمت های قابل مصرف آن، یکی از متداول ترین طبقه بندی ها است که در زیر به آن اشاره می کنیم:

الف) سبزی هایی که برگ و ساقه ی آن ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ مانند کاهو، اسفناج و کرفس.

کاهو:

خواص کاهو
دارای طبیعت سردوحاوی پروتئین و قند وکلسیم وفسفر وپتاسیم ومنیزیم و ویتا...


کاهو:

Image Hosted by Free picture image hosting at  Free-Picture-Host.com

خواص کاهودارای طبیعت سردوحاوی پروتئین و قند وکلسیم وفسفر وپتاسیم ومنیزیم و ویتامین های آ و ب و ثاست کاهو برای دفع یبوست مزاج ، دفع صفرا و درمان یرقان و افزایش حجمادرار وخون قاعدگی و تسکین سوزش مجرای ادرار و تصفیه خون ورفع عطش وسر دردوزکام مفید است . کاهو مدر، ملین وخواب آور استبرگ کاهو برای<مفصل و مزاجها مفید وبرای مبتلایان به ورم قولون مضر است . کاهو خون راصاف واخلاط را رقیق می کند .
چنانچه کاهو مخلوط با عصاره هویج خوردهشود ، بر خاصیت آن افزوده می گردد. کاهو مسکن اعصاب وصاف کننده خونکاهو رنگ مو را براق ورنگ روی را گلگون می کند. <>کاهو برای بدنسودمند است ودارای ویتامین (( آ )) و (( ب )) و (( ک)) و ید و کلسیموسلیکون وآ هن ، پتاسیم وسولفور و فسفر و مواد قندی ومواد چربی ومواد ازتهمی باشد . اگر کاهو را بعد از غذا بخورند غذاهائیکه خوب هضم نشده اندرا خیلی سریع هضم می کند . کاهو برای معالجه یرقان ، انسداد مجرای طحالوکبد ونیامدن ادرار تجویز می شود. وبرای اشخاص عصبانی وپریشان مفیداست زیرا خواب راحتی تولید می کند لذا اشخاصی کهمبتلا به تپش قلب ،نورالژی وبیخوابی هستند باید هنگام شب قبل از خواب کاهو بخورند.
توصیه می شود:
مبتلایان به سلوتنگی نفس وکسانی که معده شان زودنفخ می کند باید آن را به مقدار کم و بااحتیاط بخورند . مصلح کاهو نعناع است.

 

اسفناج:

Image Hosted by Free picture image hosting at  Free-Picture-Host.com

 اسفناج گیاهی است سرشار از کلروفیل و پروتئین و کارش نه تنها کمک به عمل هاضمه و تحریک ترشحات معدی، کبدی، لوزالمعدی و غدد داخلی است بلکه مواد معدنی قابل توجهینیز در بر دارد.

 این گیاه دارای مقداری آهن، منیزیوم، فسفر، ید و مقداری مواد معدنی است که با عنوان " عناصر قلیل" نام میبرند و جهت تعادل اعمال حیاتی بدن بسیار لازم می باشند.

خواص دارویی :

برگ اسفناج از نظر طب قدیم ایران کمی سرد و تر است و برخی عقیده دارند که متعادل است یعنی نه سرد است و نه گرم-  برگ اسفناج منبع غنی ویتامین A ، B3 ، C و آهن و پتاسیم می باشد- بدن را قلیایی می کند- خنک کننده است و برای پائین آوردن تب مفید است-  ورم روده کوچک را رفع می کند- برای ورم ریه مفید است- ملین است و یبوست را برطرف می کند- برای لاغر شدن و وزن کم کردن مفید است- خوردن اسفناج در رفع تشنگی موثر است- برای از بین بردن ورم و درد گلو مفید است- بهترین دارو برای کسانی است که مبتلا به کم خونی هستند- اسفناج روده بزرگ را تمیز می کند- ترشحات لوزالمعده را افزایش می دهد- اسفناح سبزی مفید برای تقویت اعصاب است- اسفناج برای رفع بیماری آسم و گرفتگی صدا بسیار موثر است- رماتیسم و نقرس را درمان می کند- برای زیاد کردن شیر در مادران شیر ده موثر است-  تخم اسفناج ملین و خنک کننده است- تخم اسفناج برای برطرف کردن ورم کبد و یرقان مفید است- اسفناج تعداد گلبولهای قرمز خون را افزایش می دهد- اسفناج را در سالاد خود بریزید و میل کنید- اسفناج کلسترول خون را پائین می آورد- آش اسفناج با گشنیز برای سردردهایی که ناشی از سوء هاضمه و اختلال دستگاه گوارشی است مفید می باشد- تحقیقات دانشمندان نشان داده است که اسفناج در پیشگیری سرطان روده بزرگ ، معده ، پروستات ،‌حنجره و رحم موثر است .

 مضرات :

اسفناج برای بیماران مبتلا به ورم مفاصل و سنگهای کلیه و مثانه مناسب نیست ضمنا آنهائیکه سرد مزاج هستند باید اسفناج را با ادویه گرم نظیر زنجبیل میل نمایند .

کرفس:

Image Hosted by Free picture image hosting at  Free-Picture-Host.com

 گیاهی است علفی، به ارتفاع 20 تا  60 سانتی متر که ساقه ای منشعب دارد. قسمت مورد استفاده این سبزی قسمتهای مختلف آن به ویژه ریشه و برگ آن است . در بسیاری از مناطق ایران از جمله در سیستان ، خوی و بند عباس می روید.

کرفس مواد مضر را دفع می کند. کرفس کلیه و مثانه را تمیز می کند . از تولید سنگ کلیه و مثانه جلوگیری می کند و ملین است دانشمندان بر این عقیده اند که کرفس بهترین ماده غذایی است برای عفونت مجاری ادرار و اسید اوریک بالا از طریق تمیز کردن کلیه و مجاری ادرار.

 ترپین ماده معطر کرفس که مانع ماندن سنگ کلیه در مجاری ادرار و یا آلودگی میکروبی و درد می شود . علاوه بر آن پتاسیم در غده و تنه آن جریان ادرار را تحریک و کلیه و مثانه را تمیز می کند. بیش ازهمه برای بیماران نقرسی مفید است . زیرا در خون این افراد اسید اوریک با غلظت بالا غالباً دیده می شود . روغن اتری که در کرفس وجود دارد باعث گشاد شدن مجاری کلیه می شود بطوریکه اسید اوریک بهتر دفع می گردد. آلودگی میکربی ضعیف درروده نیز در اثر ترپین از بین می رود. کرفس باعث تحریک شدیدتر روده شده و سایر ناراحتی هایی از این قبیل دراثر خوردن کرفس بهبود می یابند. کرفس بوی بد دهان را ازبین می برد تجربه  نشان داده است که یک وعده غذا ی کرفس دار بوی بد دهان را از بین می برد.

عصاره کرفس به عنوان ملین  

برای اینکه به روده های خسته و پیر کمک شود ، توصیه می شود که هر روز یک لیوان عصاره کرفس مصرف شود. از این طریق روده  به روش طبیعی تخلیه می شود ( برگ ها را همیشه مصرف کنید ). از دیگر خواص کرفس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- تقویت کننده معده- تقویت کننده اعصاب- آب کرفس خام درمان خوبی برای گرفتگی صداست- خوردن کرفس حافظه را زیاد و قلب را پاک می کند و دیوانگی ، جذام و پیسی را برطرف می کند- کرفس به علت دارا بودن فسفر زیاد ، در ازدیاد هوش مؤثر است- کرفس در افزایش شیر مادر مؤثر است.

ب)سبزی هایی که میوه و دانه آنها مورد استفاده قرار می گیرند: مانند گوجه فرنگی، هندوانه، لوبیا و نخود.

گوجه فرنگی:Image Hosted by Free picture image hosting at  Free-Picture-Host.com

 خواص دارویی

گوجه فرنگی گرچه دارای اسید سیتریک است اما بدن را قلیایی می کند- گوجه فرنگی درجهقلیایی بودن خون را بالا برده و به دفع مواد سمی خون کمک می کند بطور کلیتصفیه کننده خون است - به دفع ساید اوریک کمک می کند -گوجه فرنگیملین است -برای درمان ورم ملتحمه چشم مفید است- سنگ کلیه را دفعمی کند-آقایان با خوردن مرتب گوجه فرنگی می توانند خود را در مقابلسرطان پروستات بیمه کنندمصرف مداوم گوجه فرنگی، خطر ابتلا به سرطانپروستات را کاهش می دهد- گوجه فرنگی از ورم آپاندیس جلوگیری می کند- گوجه فرنگی برای مبتلایان به نقرس و رماتیسم مفید است -گوجه فرنگیورم مفاصل را برطرف می کند-از تصلب شرائین جلوگیری می کند و حتی مصرفآن برای این مرض مفید است- اوره خون را پائین می آورد- ورم مخاطروده را رفع می کند- برای تمیز کردن لکه جوهر بر روی لباس یک تکهپنبه را در داخل آب گوجه فرنگی برده و لکه جوهر را با آن مالش دهید و سپسآنرا بشوئید- اگر پوست شما کک و مک دارد هر روز آنرا با آب گوجه فرنگیتمیز کنید کم کم کک و مکک ها را از بین می برد. 

مهمترین ترکیباتگوجه‌فرنگی شامل حدود"90" درصد و یا کمی‌بیشتر آب می‌باشد و بقیه آن راپروتئین، چربی، قندهای مختلف از جمله گلوکز و فروکتوز، ویتامین‌های آ، ث،کا، تیامین، ریبوفلاوین، پانتوتنیک اسید، اسید فولیک، ‌ویتامین ای، اسیدآمینه‌های ضروری، املاح معدنی از جمله کلسیم، فسفر، آهن، سدیم، پتاسیم،منیزیوم، مس، منگنز، کبالت، روی و آرسنیک می‌باشد و به تازگی وجود ید نیزدر گوجه‌فرنگی گزارش شده استودر طب سنتی نقاط مختلف جهان، برای گوجه‌فرنگی اثراتی در جهت تسکین وبهبود بعضی بیماری‌ها نظیر آسم، سرفه، آنفلوآنزا، امراض چشم، گوش درد،حصبه، برص و تب زرد قایل می‌باشند‌. در مراجع جدید علمی‌خاصیت‌های ضدمیکروب، ضد اسهال، هضم کننده و ادرارآور را برای آن ذکر کرده‌اند‌

مضرات :

در بعضی از اشخاصهضم گوجه فرنگی با اشکال صورت می گیرد آنهائیکه معده حساس دارند نبایددرخوردن گوجه فرنگی افراط کنند . بعضی از افراد نسبت به گوجه فرنگیحساسیت دارند اینگونه افراد نیز نباید گوجه فرنگی بخورند.

هندوانه Image Hosted by Free picture image hosting at  Free-Picture-Host.com Watermelon
نام علمی Citrullus vulgaris
گیاه شناسی
هندوانه گیاهی است یکساله و یک پایه ساقه آن خزنده و پیچک دارد و برگهای آنپهن با بریدگیهای عمیق می باشد . گلهای آن کوچک و زرد رنگ است . میوه آنرگدار یا دراز . پوست آن سبز رنگ و داخل آن قرمز می باشد . تخمه هندوانه برحسب انواع مختلف آن ممکن است سیاه ، قرمز ، سفید و یا زرد باشد .
خواص داروئی:
هندوانه از نظر طب قدیم ایران سرد و تر است . گرما را برطرف می کند وبهترین میوه تابستان است .
- هندوانه مدر است و به پائین آوردن فشار خون کمک می کند- هندوانه معده را تقویت می کند- پوست سفید داخل هندوانه برای زخم گلو و دهان بسیار موثر است -مغز تخمه هندوانه کرم های معده و روده را از بین می برد -هندوانه برای ورم مثانه مفید است-هندوانه بدن را تازه شاداب می کند - هندوانه برای اشخاص گرم مزاج بسیار خوب است- آب هندوانه مخلوط با سکنجبین علاج کننده یرقان و دفع کننده سنگ کلیه است
-برای خنک کردن بدن در روزهای گرم تابستان هندوانه را با شکر بخورید -برای برطرف کردن تب و اخلاط بدن هندوانه را با شیر خشت بخورید -برای رفع خارش بدن هندوانه را با تمبر هندی بخورید -هندوانه را باید همیشه بین دو غذا خورد یعنی تقریبا سه ساعت بعد از غذا ویکساعت قبل از غذا . زیرا اگر بلافاصله بعد از غذا خورده شود در هضم غذااختلال ایجاد می کند همچنین نباید آنرا با میوه های دیگر مخلوط کرد زیراتولید نفخ شکم می کند.

مضرات
هندوانه برای اشخاص سردمزاج و آنهایی که دارای معده سرد هستند مناسب نیست. چنین افرادی اگر می‌خواهند هندوانه بخورند باید آن را با شکر، عسل یا گل قند بخورند. همچنین هندوانه در اشخاص سرد مزاج باعث درد مفاصل می‌شود.

موارد مصرف هندوانه
از هندوانه می‌توانید در تهیه انواع سالادهای میوه استفاده کنید. مردم کشور روسیه و برخی مناطق کشور خودمان از این میوه ترشی تهیه می‌کنند و این ترشی یکی از متداول‌ترین راه‌های به مصرف رساندن این میوه به حساب می‌آید. به علاوه کشورهای اروپایی نیز از پوست خارجی این میوه ترشی تهیه می‌کنند و آن را به همراه غذایشان به مصرف می‌رسانند. همان طور که گفتیم از هندوانه می‌توان در تهیه سالادهای میوه استفاده کرد. بهترین مخلوطی که می‌توان از این میوه به دست آورد. مخلوط هندوانه به همراه طالبی و کیوی است که می‌توان با کمی ماست و شکر از آن دسری بسیار خوش طعم تهیه کرد. حتی آب این میوه به همراه تکه های خرد شده آن می‌تواند بسیار خوشمزه و دلچسب باشد به خصوص اگر بعد از یک روز کاری و هوای گرم به خانه بیایید و به محض باز کردن در یخچال لیوان پر از آب هندوانه را ببینید.

پ)سبزی هایی که ریشه و غده آن ها مورد استفاده قرار می گیرند: مانند سیب زمینی، هویج و پیازچه.

سیب Image Hosted by Free picture image hosting at  Free-Picture-Host.comزمینی POTATO
نام علمی      Solanum tuberosum
گیاه شناسی
سیب زمینی گیاه بومی آمریکای جنوبی است و هنوز هم بصورت وحشی در شیلی وآرژانتین یم روید .در قرن شانزدهم بوسیله اسپانیولی ها به اروپا برده شد و اکنون در اروپا وآمریکا از نظر مصرف اولین سبزی است.سیب زمینی درتمام طول سال وجود دارد .سیب زمینی بدلیل داشتن مقدار ویتامین C ضد بیماری اسکوربیت است وکشورهائیکه از این گیاه استفاده می کردند هیچگاه مردم آنجا به این بیماریدچار نمی شدند .ساقه هوایی سیب زمینی دارای بریدگیهایی مرکب از 7 تا 12 برگچه اصلی است ودر فواصل این برگچه نیز برگچه هایی کوچکتر وجود دارد .انواع مختلف سیب زمینی بر حسب رنگ گل و پوست غده های زیر زمینی آن تقسیمبندی می شود .
در روی پوست سیب زمینی سوراخهای کوچکی وجود دارد که دارای جوانه است و اینجوانه هاست که منشاء گیاه تازه است .
خواص داروئی:
1- برگ و میوه سیب زمینی بعلت داتشم سولانین مخدر و آرام بخش است ولی بعلتسمی نبودن نباید مورد مصرف داخلی قرار گیرد و باید فقط بعنوان ضماد واستعمال خارجی استفاده شود .
2- سیب زمینی بعلت داشتن ویتامین C زیاد برای مقابله با بیماری اسکوربیتبکار می رود .
3- برای تسکین سوختگی ها ، سیب زمینی خام را رنده کرده و به عنوان ضماد رویقسمت سوختگی بگذارید و هر چند دقیقه آنرا عوض کنید و ضماد تازه روی آنقرار دهید .
4- سیب زمینی دارای آنزیم مهار کننده می باشد بنابراین ضد سرطان وضد ویروساست مخصوصا سیب زمینی در این مورد از شیر یا سویا قوی تر است .
5- پوست سیب زمینی ماننده پوست میوه ها وسبزیجات دارای ماده آنتی اکسیداناست بنابراین از پیر شدن سلولها و نیز از بوجود آمدن سلولهای سرطانیجلوگیری می کند .
6- سیب زمینی بهترین دارو برای آنهایی است که بدنشان اسیدی است و اینگونهاشخاص بایدسیب زمینی را با پوست و با بخار پخته و بخورند زیرا سیب زمینی آبپز وسرخ شده برعکس سیب زمینی با بخار پخته شده تولید اسید در بدن می کند .
7- سیب زمینی داروی خوبی برای از بین بردن تورم است . برای این منظور سیبزمینی را طبقه طبقه کرده و در سوپ بیاندازید و بگذارید تقریبا نیم پز شده وسپس آنرابخورید .
8- سیب زمینی بعلت دارا بودن پتاسیم زیاد تمیز کننده کبد نیز می باشد .
9- سیب زمینی بدن را جوان می کند .
10- سیب زمینی داروی بیماریهای قلب نیز می باشد .
11- سیب زمینی قرمز درمان کننده بواسیر خونی و دردناک می باشد . برای اینمنظور سیب زمینی رابه طور باریک بریده و بصورت شیاف در آورید و روی آن کمیروغن ویتامین E و یا وازلین مالیده و پس از قضای حاجت بداخل معقد بگذارید . این عمل را اگر چند روز ادامه دهید بواسیر برطرف می شود .
12- برای درمان اسهال سوپ سیب زمینی را با شیر بپزید و آنرا میل کنید . اسهال سریع متوقف می شود.

چندنکته خانه داری در مورد سیب زمینی :

- اگر خورشت یا آش شما کمی شورشد ، تکه های سیب زمینی را در آن بریزید تا نمک اضافی را به خود جذب کند  - پوره خام آن با شیر ماسک  خوبی برای پوست شماست-اگر پوست سیب زمینی را در کتری جرم گرفتهبجوشانید قشر آهکی را بر طرف می کند. - برای بر طرف کردن سم سولانینآن، می توانید آن را در آب و سرکه بپزید و آب پخت را دور بریزید.

یکنکته مهم: جوانه زدن سیب زمینی باعث افزایش سولانین شده و مصرفزیاد آن موجب مسمومیت می شود. پس جوانه ها و قسمتهای سبز زیر پوست راکاملاً جدا کنید.

بهترین روش نگهداری سیب زمینی در منزل :آنرا در حجم کم در جعبه های چوبی که از کف انبار یا محل نگهداری 40 سانتیمترفاصله داشته باشد قرار دهید. دمای محل نگهداری بهتر است 4 درجه بالای صفر ونیز تاریک باشد که از جوانه زدن آن جلوگیری شود.

هویج:

Image Hosted by Free picture image hosting at  Free-Picture-Host.com

ترکیبات شیمیایی : هویجدارای 87% آب ، 1/5 مواد ازته ، 0/02 % چربی ، 8% مواد گلوسیدی ، حدود 1/5% سلولز و مقدری ماده رنگی کاروتن (ویتامین A ) و دیاستازهای مختلف وویتامین های A,B,C,D,E می باشد .
خواصدارویی :

در هویج یک نوع آنسولین گیاهی وجود دارد کهاثر کم کننده قند خون را دارا می باشد بنابراین این عقیده قدیمی که هویجبرای مبتلایان به بیماری قند خوب نیست کاملا غلط است وبیماران قند میتوانند به مقدار کم از این گیاه استفاده کنند . هویج با داشتن موادمقوی و ویتامین ها یکی از مهمترین و مفیدترین برای بدن می باشد خوردن هویجمقاومت بدن را در مقابل بیماریهای عفونی بالا می برد. مصرف هویج دربرطرف کردن بیماریهای آب آوردن انساج بدن ، عدم دفع ادرار ،‌تحریک مجاریهضم و تنفسی ، سرفه های مقاوم ، آسم ،‌اخلاط خونی و دفع کرم اثر معجزهآسائی دارد.
از هویج می توان در موارد زیر استفاده کرد :

- برایبرطرف کردن یبوست یک کیلو هویج را رنده کنید و در مقدری آب دو ساعتبجوشانید تا مانند ژله در آید صبح ناشتا چند قاشق بخورید - هنگامیکهکودک شروع به دندان درآوردن می کند یک قطعه هویج باریک را برای دندان زدنبه او بدهید - آب هویج را اگر روی صورت بکشید باعث روشن شدن و جلوهپوست صورت می شود- اگر بخواهید لاغر شوید همه روزه با غذا هویج خامبخورید- اگر می خواهید چاق شوید بعنوان صبحانه باید آب هویج بخورید- خوردن هویج برای بیماریهای بواسیر موثر است- برای خارج کردن سنگ کیسهصفرا هویج اثر معجزه آسا دارد- خوردن هویچ جوشهای صورت را درمان میکند - برای تقویت قوای جنسی و تحریک کبد و روده ها هویج داروی موثریاست - هویج اعمال روده ها را منظم می کند و کمبود الیاف غذاهای گوشتیرا جبران می کند بنابراین آنهایی که گوشت زیاد مصرف می کنند حتما باید هویجبخورند تا مشکل یبوست نداشته باشند . برای برطرف کردن اسهال بچه هابهترین دارو سوپ هویج است .
- برای بچه هایی که معده حساس دارند سوپهویج بهترین دارو است- آب هیج در صبح ناشتا مواد سمی را از خون خارجمی کند - اگر آسم یا گرفتگی صدا دارید آب هویج بخورید - خانم هاییکه پوست حساس دارند حتما باید پوست صورت خود را با آّب هویج پاک کنند
طرز استفاده :
هویجرا نباید هیچگاه پوست کند زیرا مواد مغذی و ویتامین های خود را از دست میدهد بلکه باید آنرا با برس شست و مصرف کرد.

مضرات :
البته با تمامخواص زیادی که هویج دارد مصرف آن نباید زیاده روی کرد دیده شده آنهائیکههویج زیاد مصرف می کنند رنگ پوست و چشم آنها زرد می شود که البته خطریندارد چون اگر چند روز هویج مصرف نکنند دوباره پوست و چشم به رنگ طبیعی خودبرمی گردند .

ت) سبزی هایی که گل آنها مورد استفاده قرار می گیرند: مانند گل کلم.

گل کلم:

Image Hosted by Free picture image hosting at  Free-Picture-Host.com

خواص گل کلم

/ 0 نظر / 17 بازدید